Złoto dla Public Dialog podczas Mercury Excellence Awards 2015/2016 – Portal PR - 24PR
Złoto dla Public Dialog podczas Mercury Excellence Awards 2015/2016

20.02.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Public Dialog, jako jedyna firma z Polski, została wyróżniona w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Mercury Excellence Awards. Jury za projekt „ARDOR Auctions – Classic Automobiles Auction Event” przyznało złotą statuetkę. Nagroda została wręczona w kategorii Client Product Launch. O statuetki konkurowało prawie 650 firm z 23 państw z całego świata.

Ardor3 (00000003)
Mercury Excellence Awards to jeden
z najważniejszych i najstarszych międzynarodowych konkursów PR. Nagrody są przyznawane
w poszczególnych kategoriach od 1987 roku. Wydarzenie ma na celu promowanie projektów mogących pochwalić się efektywną komunikacją. Charakter Mercury Excellence Awards jest unikalny – to jedyny tego typu konkurs na świecie prowadzony przez niezależną organizację – MerComm, Inc.
W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 650 firm
z 23 krajów z całego globu. Public Dialog jest jedyną firmą z Polski wyróżnioną w tym roku.
Zgłoszenia w Mercury Excellence Awards są oceniane i rozpatrywane trzykrotnie. Na każdą kategorię przypada wyłącznie jedna statuetka Gold, Silver, Bronze i Honors. Ponadto wśród nagrodzonych złotem projektów wybiera się jeden, który otrzymuje wyjątkowe wyróżnienie – Grand Award. Jury szczególnie doceniło projekt „ARDOR Auctions – Classic Automobiles Auction Event” za jakość uzyskanych publikacji, przekaz, sukces w budowaniu świadomości grup docelowych oraz ogólną efektywność działań komunikacyjnych.
– Zwycięstwo w prestiżowym konkursie Mercury Excellence Awards to dla naszej agencji duże wyróżnienie. Konkurencja była ogromna, rywalizowaliśmy z najlepszymi projektami z całego świata. Zgłoszony przez naszą firmę projekt był sporym wyzwaniem, dotyczył nowej marki, której wizerunek mieliśmy możliwość budować od samego początku. Ważne i bardzo pozytywne jest także to, że po raz kolejny polska agencja została wyróżniona, a także projekty z naszego kraju są zauważane na arenie międzynarodowej – powiedział Paweł Bylicki, Partner Zarządzający w Public Dialog.
Agencja Public Dialog była w pełni odpowiedzialna za przygotowanie dla Domu Aukcyjnego ARDOR Auctions strategii komunikacji PR oraz jej egzekucję. Podczas pierwszej aukcji przeprowadzonej
17 września 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie łącznie wystawiono 58 samochodów.

– Bardzo cenimy sobie wkład agencji Public Dialog w przygotowanie koncepcji komunikacji i jej egzekucję. Profesjonalizacja rynku samochodów klasycznych to zjawisko w Polsce zupełnie nowe, stąd kluczowe było przygotowanie strategii wejścia na rynek. Wyróżnienie w konkursie Mercury Excellence Awards, jako jedynego zgłoszenia z Polski, pokazuje że nasze potrzeby zostały dobrze zidentyfikowane, a całość działań wzorcowo przeprowadzona. Liczymy, że nagroda pozytywnie wpłynie również na nasze tegoroczne działania, najbliższa aukcja już niebawem w Rozalinie w maju br. – skomentował Michał Wróbel, dyrektor generalny ARDOR Auctions.
Mercury Excellence Award to już kolejna nagroda przyznana za komunikację launchu pierwszego
w Polsce domu aukcyjnego zabytkowych samochodów oraz premierowej aukcji. Wcześniej projekt został doceniony w konkursie Magellan zdobywając brązową statuetkę.
Utworzony w marcu 2015 roku ARDOR Auctions, to pierwszy w Polsce Dom Aukcyjny specjalizujący się w motoryzacji klasycznej. Powstał w odpowiedzi na potrzeby szybko rosnącego rynku samochodów kolekcjonerskich i konieczność jego usystematyzowania oraz profesjonalizacji. Aukcje organizowane przez ARDOR Auctions prowadzone są z zachowaniem najwyższych, zachodnioeuropejskich standardów włącznie z rzetelną wyceną i historii oferowanych pojazdów klasycznych.
***
Public Dialog to agencja public relations założona w 2010 r. Firma specjalizuje się w komunikacji społecznej, zrealizowała ponad 100 strategii oraz projektów z obszaru komunikacji korporacyjnej, kryzysowej, wewnętrznej, produktowej, B2B, finansowej i IR, a także CSR, event i social marketingu. Agencja zajmuje się także szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych i pracy z mediami. Public Dialog na swoim koncie posiada liczne branżowe nagrody i wyróżnienia: Złoty Spinacz (2013), IPRN Project of the Year (2014), Magellan Award (2014 i 2015), IPRA (2015) oraz Mercury Excellence Awards (2016). Public Dialog od 2013 roku jest członkiem jednej z największych na świecie niezależnych sieci skupiających agencje PR – International Public Relations Network (IPRN).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.