„Gazeta Wyborcza Wrocław” po raz 8. wręczyła nagrody kulturalne WARTO – Portal PR - 24PR
„Gazeta Wyborcza Wrocław” po raz 8. wręczyła nagrody kulturalne WARTO

20.03.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

W czwartek, 17 marca br. w klubie Eter redakcja „Gazety Wyborczej Wrocław” przyznała tegoroczne nagrody kulturalne WARTO. Wyróżnienia trafiły do młodych twórców w kategoriach: film, teatr, muzyka, literatura i sztuki wizualne, ogłoszono też zwycięzcę nagrody WARTO Publiczności.

WARTO_nominowani (003)

Od 2009 roku wrocławska „Gazeta Wyborcza” wyróżnia nagrodami WARTO młodych (granicą jest 35 lat) i zdolnych twórców związanych z tym miastem, na których – według opinii współpracujących z redakcją jurorów – warto skierować reflektor. Wraz ze statuetką laureaci w pięciu kategoriach dostają czek na 10 tys. zł ufundowany przez miasto Wrocław – Europejską Stolicę Kultury. Natomiast nagrodę WARTO Publiczności (5 tys. zł) funduje wrocławska firma Archicom, deweloper wspierający młodych twórców.

Laureaci 8. edycji nagród WARTO to:
– sztuki wizualne – Karina Marusińska za wykorzystanie ceramicznego materiału jako namacalnego symbolu w ulotnej akcji „Hug” podczas „Mostów” realizowanych w ramach ubiegłorocznych przygotowań do ESK 2016,
– literatura – Piotr Przybyła za układający się w poemat tom wierszy „Apokalipsa. After Party”,
– film – Paulina Skibińska za film „Obiekt”,
– teatr – Małgorzata Gorol, aktorka Teatru Polskiego,k występująca w głośnym spektaklu „Śmierć i dziewczyna”,
– muzyka – Magda Zawartko i Grzegorz Piasecki za płytę „Leć głosie”.

Podczas gali wręczono także nagrodę Publiczności WARTO, przyznaną przez czytelników „Gazety Wyborczej”. Przekazał ją Rafał Jarodzki z firmy Archicom, która od początku wspiera nagrodę. Laureatką została aktorka i lalkarka Anna Makowska Kowalczyk, która na scenie pojawiła się z lalką Kaziem.

Gala WARTO to też okazja do integracji wrocławskich środowisk artystycznych. We wrocławskim klubie Eter bawili się wspólnie aktorzy, muzycy, literaci, filmowcy i plastycy. Gośćmi wydarzenia byli m.in. Piotr Krajewski z WRO, Piotr Kielan, rektor ASP i Michal Bieniek, kurator ESK 2016 ds. sztuk wizualnych, a także prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Zebranych przywitali Ilona Byra, wydawca „Gazety Wyborczej Wrocław” i redaktor naczelny Leszek Frelich. Galę prowadzili Tomasz Sikora i Piotr Gumulec.
Po wręczeniu nagród koncert zagrała kapela Synaptine z Waldemarem Kastą.

Relację wideo i galerię zdjęć z gali wręczenia nagród WARTO można znaleźć na Wroclaw.Wyborcza.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.