Książnica Płocka z wyremontowaną biblioteką! Prezydent uroczyście otworzył czytelnię – Portal PR - 24PR
Książnica Płocka z wyremontowaną biblioteką! Prezydent uroczyście otworzył czytelnię

09.03.2016 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Czytelnia Główna Książnicy Płockiej jest teraz jak nowa. Uroczystego otwarcia dokonał dziś Prezydent Płocka. Udało się dzięki wsparciu finansowemu PEKAES, lokalnych władz i przedsiębiorców. To kolejna biblioteka nagrodzona w konkursie „CSR – dziesięć na dziesięć” zorganizowanym przez PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org.

Prezydent Plocka na konferencji prasowej w Ksiaznicy Plockiej 9-03-2016 (003)
Czytelnia Główna mieści się w ponad 100-letnim, zabytkowym budynku, co jej dyrekcja stara się wykorzystywać do niekonwencjonalnych sposobów promocji książki i czytelnictwa. Takim przykładem jest „Noc w Bibliotece” zorganizowana w ramach Ogólnopolskiej „Nocy Muzeów”.
− Wygrana w konkursie PEKAES była impulsem do starania się o dodatkowe środki finansowe, aby przeprowadzić generalny remont wszystkich pomieszczeń zajmowanych przez Dział Informacji Bibliograficznej i Regionalnej, czyli czytelnię, magazyny i pokoje pracy. Remont trwał od 12 października 2015 roku do końca roku. Dziesięć tysięcy pozwoliło nam odmalować czytelnię i kupić wykładziny. Prace remontowe objęły także położenie gładzi i malowanie ścian, naprawę podłóg, odnowienie zabytkowych drzwi w całym lewym skrzydle gmachu głównego Książnicy Płockiej na pierwszym piętrze, łącznie w dziewięciu pomieszczeniach. Ponadto zakupiliśmy rolety, lampy i nowe meble. Bardzo dziękuję organizatorom, ale także władzom miasta za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu − podkreśla Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.
W roku 2014 PEKAES we współpracy z Kulczyk Foundation, ogłosił konkurs „CSR – dziesięć na dziesięć”. Projekt ma na celu dotarcie do najbardziej potrzebujących bibliotek oraz umożliwienie dziesięciu z nim – dzięki aktywizacji lokalnej społeczności – zdobycia 10 tysięcy złotych na remont. Wyboru bibliotek, które powinny przejść remont dokonywali internauci, oddając swoje głosy na specjalnej platformie konkursowej www.pekaespomaga.pl.
– Do konkursu zgłosiło się wiele bibliotek z całego kraju. Wyremontowano już pięć, a wkrótce pozostałe czytelnie nagrodzone w konkursie PEKAES i Kulczyk Foundation, przeprowadzą swoje remonty. Nasza wspólna inicjatywa okazała się impulsem do zmian, co nas ogromnie cieszy – mówi Joanna Więckowska, Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji PEKAES.
Więcej informacji o konkursie i laureatach na stronie internetowej projektu – www.pekaespomaga.pl

***
Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku
Dział Informacji Bibliograficznej i Regionalnej mieści się w Gmachu Głównym Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego od 1990 roku. Czytelnicy codziennie korzystają z czasopism, książek, wydawnictw encyklopedycznych i słowników, zbiorów regionalnych, dokumentów życia społecznego oraz bezpłatnego Internetu. Na bazie zgromadzonych zbiorów są tu przygotowywane zestawienia bibliograficzne, jak i realizowane kwerendy oraz współtworzona „Bibliografia Województwa Mazowieckiego”. Dział organizuje również warsztaty biblioteczne i historyczne dla uczniów powiatu płockiego. Czytelnicy mogą skorzystać z usługi skanowania, drukowania, zapisywania wyszukanych materiałów na nośnikach elektronicznych. Stałą grupą odbiorców są seniorzy, którzy korzystają, m.in. z kącika prasowego (do dyspozycji 206 tytułów prasy ogólnopolskiej i lokalnej), jak i biorą aktywny udział w imprezach, spotkaniach autorskich i warsztatach komputerowych organizowanych przez Książnicę Płocką, a także spotkaniach z osobami związanymi z regionem płockim: artystami, pisarzami, poetami, fotografikami i naukowcami.
PEKAES – czołowa grupa logistyczna z największą spółką sektora TSL notowaną od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych – PEKAES SA. Grupa PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych, 2 agencjach kontenerowych oraz 5 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1 000 pracowników.
PEKAES aktywnie angażuje się w działania wspierając biznes odpowiedzialny społecznie, co zostało docenione przyznaniem prestiżowego tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności Dobra Firma 2011 nadawanym przez Forum Biznesu i Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
Spółka posiada także certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2014 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.
Spółka inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług.

KULCZYK FOUNDATION – Kulczyk Foundation to Fundacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych przede wszystkim w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę jakości swojego życia. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszała kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury efektywnego biznesu. W sferze działań pozarządowych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii przedsięwzięć społecznych. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.