LECHSTARTER – Program grantów pozytywnie zmieniających polskie miasta – Portal PR - 24PR
LECHSTARTER – Program grantów pozytywnie zmieniających polskie miasta

11.03.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Rozpoczął się program LECHSTARTER – program społecznej odpowiedzialności biznesu marki Lech. Celem akcji jest zainspirowanie do pozytywnych zmian w polskich miastach. Wszyscy chcielibyśmy, żeby żyło się w nich lepiej, ładniej, wygodniej – po prostu fajniej.
LECHSTARTER
Dlatego Leszek Chmielewski przygotował aż 1 mln zł na projekty, które zmienią wygląd i usprawnią funkcjonowanie polskich miast. Projekt zakłada przyznanie 5 grantów o wartości 100 tysięcy złotych oraz 20 mikrograntów o wartości 25 tysięcy złotych. Propozycje pomysłów można zgłaszać do 4 kwietnia na www.urbanforms.org/lechstarter.

W programie LECHSTARTER odwołujemy się do potencjału, jaki tkwi w społecznościach lokalnych. Każdy z nas jest żywo zainteresowany tym, aby w jego najbliższej okolicy było ładnie, żeby żyło się wygodnie. Pewnie wielu z nas ma pomysły na to, co można
by w najbliższym otoczeniu zmienić. LECHSTARTER pozwala je zrealizować. Zależy nam na tym, aby mobilizować społeczności lokalne, ponieważ jesteśmy przekonani, że tak jak Leszek Chmielewski pozytywnie wpływa na ludzi, tak mieszkańcy naszych miast mogą wpływać na siebie nawzajem i motywować do działania. – mówi Karolina Hasińska, przedstawiciel Lecha Premium, organizatora programu LECHSTARTER.

Propozycje projektów może zgłaszać każda organizacja, fundacja, ruch miejski, wspólnota
lub inny podmiot mający osobowość prawną. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie akcji. Zgłoszenia można wysyłać do 4 kwietnia. Pomysły powinny dotyczyć jednego
z czterech wskazanych obszarów tematycznych:
• Zazielenianie – tworzenie obszarów zielonych w mieście
• Zmieniamy na ładne – renowacja lub adaptacja nieatrakcyjnych, zaniedbanych obiektów miejskich
• Łączymy ludzi – tworzenie przestrzeni społecznych, miejsc spotkań miejskich społeczności
• Promujemy technologie – rozwijanie nowoczesnych technologii służących podnoszeniu jakości życia w miastach
Poprawność projektów oceni jury w składzie: Teresa Latuszewska-Syrda (Fundacja Urban Forms), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Grzegorz Młynarski (Fundacja Kwiatki Bratki) oraz Filip Springer (reportażysta i fotograf). 27 kwietnia na stronie programu LECHSTARTER rozpocznie się ogólnopolskie internetowe głosowanie na najlepsze pomysły. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu.

Obsługą i koordynacją grantów zajmuje się agencja Afekt. Całość aktywności digital prowadzi agencja Lubię To. Za działania PR odpowiada agencja Tailor Made PR. Planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy Zenith Optimedia.

Pełny regulamin akcji LECHSTARTER na stronie projektu: www.urbanforms.org/lechstarter. Partnerem akcji jest Fundacja Urban Forms.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.