Nawigacja MapaMap w wersji 10.0 trafiła na rynek GPS – Portal PR - 24PR
Nawigacja MapaMap w wersji 10.0 trafiła na rynek GPS

09.03.2016 Kategoria: TECH. Autor: admin

System nawigacji MapaMap® od wielu już lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek i ma silną, ugruntowaną pozycję na rynku systemów nawigacyjnych. Na początku roku 2016 prawa do MapyMap nabyła Emapa S.A. Dzięki temu MapaMap zyskała nowego właściciela i poprzez niego dostęp do jednej z najdokładniejszych na rynku, cyfrowych map Polski.

Emapa_logo_A (003)

Emapa jest liderem na polskim rynku w zakresie tworzenia rozwiązań mapowych dla biznesu. Oferuje rozwiązania do zarządzania transportem i flotą pojazdów, a także produkty geomarketingowe wspomagające procesy decyzyjne.

Celem Emapy jest dalszy rozwój MapyMap, w tym również na nowych obszarach rynku. W najbliższym czasie planowane jest dodanie atrybutów transportowo-logistycznych, które poszerzą krąg odbiorców o użytkowników z segmentu transportowego.

Począwszy od wersji 10.0 MapyMap aktualizacją i opracowaniem map zajmuje się Spółka Emapa S.A., która od 15 lat z sukcesem tworzy i rozwija cyfrową mapę Polski, wykorzystując system Car-to-graph – autorskie oprogramowanie typu MMS (Mobile Mapping System) służące do zbierania i weryfikacji danych mapowych w terenie.

Aktualne mapy z I kwartału 2016 roku.
MapaMap w wersji 10.0 zawiera aktualne mapy z I kwartału 2016.
W najnowszej aktualizacji mapy zostały wzbogacone o wiele atrybutów potrzebnych i wykorzystywanych podczas nawigacji.

Najnowsze mapy zawierają:
 ponad 736 tys. kilometrów dróg co oznacza, że zasoby drogowe zostały zwiększone o 224 tys. km dróg.
 ponad 6,4 tys. szczegółowych planów miast i miejscowości z nazwą ulicy i precyzyjnym numerem domu, w tym także z oznakowaniem alfanumerycznym tj. budynki oznaczone są literami np. a,b,c,d. W tej aktualizacji dodano ponad 2,7 tys. szczegółowych planów miast i miejscowości.
 ponad 466 tys. punktów użyteczności publicznej (POI). Baza została wzbogacona o 64,6 tys. punktów POI.
 ponad 1,7 mln obrysów budynków. Dodano 950 tys. obrysów budynków.
 84 tys. kilometrów szlaków i ścieżek turystycznych (pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking) to jest o 38 tys. kilometrów więcej.

Zaktualizowane zostały także dane o ograniczeniach prędkości na drogach, tablice drogowe informujące o kierunku jazdy oraz informacje dotyczące asystenta pasa ruchu.

Najnowsza mapa sygnowana numerem PL-2016Q1 uwzględnia nowe inwestycje drogowe:
 Obwodnicę Szczuczyna, droga krajowa 61,
 Obwodnicę Hrubieszowa, droga krajowa 74,
 Południową obwodnicę Biłgoraju, droga wojewódzka 835,
 Obwodnicę Brzozowa, droga wojewódzka 886,
 Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach, odcinek G2,
 Zachodnią obwodnicę Chrzanowa, droga wojewódzka 933,
 Zachodnią obwodnicę Nowego Sącza,
 Połączenie drogi A4 z drogą 94 – łącznik autostradowy z węzła Brzesko,
 Węzeł drogowy w Rudnie Małej – droga krajowa 9 i wojewódzka 869,
 Tunel pod drogą krajową 1 w Rzgowie.

Nowe ceny i nowe produkty.
Emapa przygotowała także ciekawą propozycję dla użytkowników MapyMap dedykowanej na system Android. Użytkownicy systemów Android zainteresowani podróżami po Europie mogą zakupić MapęMap Europa z licencją na rok, w cenie 99 zł, a z licencją na 1 miesiąc już za 25 zł.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów wprowadzone zostaną również nowe produkty z dożywotnią aktualizacją map Polski i Europy.

Więcej informacji dotyczących nowych produktów oraz cen i zasad licencjonowania produktów z dożywotnia aktualizacją map znajduje się na stronie internetowej www.mapamap.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.