ODKRYJ NAUKĘ PRZEZ ZABAWĘ NA INTERAKTYWNEJ WYSTAWIE W GALERII KATOWICKIEJ – Portal PR - 24PR
ODKRYJ NAUKĘ PRZEZ ZABAWĘ NA INTERAKTYWNEJ WYSTAWIE W GALERII KATOWICKIEJ

04.03.2016 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Kołyska Newtona, Słońce i planety w konstrukcjach, w których można posłuchać odgłosów Wszechświata, puzzle rentgenowskie ze szkieletem człowieka, eksperymenty, od których włosy na głowie stają dęba, konstrukcje domów z ruchomymi elementami przedstawiające zasady oszczędzania energii

– ponad 50 interaktywnych eksponatów zebranych w jednym miejscu, w centrum stolicy Górnego Śląska. Galeria Katowicka zaprasza na łączącą edukację z zabawą ekspozycję Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ. Wystawa będzie dostępna od 7 marca do końca kwietnia br.
– Na każdego, kto odwiedzi wystawę Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej, czekają eksperymentowanie, samodzielnie odkrywanie tajników nauki, emocje i świetna zabawa. Eksponaty można dotykać, uruchamiać, sprawdzać jak działają. Mądrą rozrywkę polecamy rodzinom z dziećmi i klasom szkolnym. To dobra okazja by przekonać się jak fascynującą przygodą może być nauka – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.
Ekspozycja Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej obejmuje ponad 50 interaktywnych eksponatów w kilku obszarach tematycznych. W STREFIE FIZYKI znajdują się m.in. kołyska Newtona, wielka dmuchawa, rower elektrownia oraz animacje filmowe. „ODDECH KOSMOSU” tworzy 9 konstrukcji przedstawiających Słońce i planety, których można posłuchać i dowiedzieć się jakie każda z nich wydaje dźwięki.
STREFA EKO-DOM zawiera cztery konstrukcje z ruchomymi elementami, przedstawiające oszczędzanie energii w domu: kuchni, salonie, łazience oraz w biurze. W skład wystawy wchodzi też pięć domków z różnymi zadaniami i grami dot. ekologii. W STREFIE ILUZJI czekają koło optyczne, wielki kalejdoskop, zwierciadła, pisanie lustrzane i wielka iluzja, w STREFIE ANATOMII na profesjonalnych modelach anatomicznych można poznać budowę człowieka, przekonać się jak wyglądają od środka m.in. nasze serce, oko, mózg, czy płuca lub ułożyć szkielet ze specjalnych puzzli rentgenowskich.
STREFĘ ZABAW NAUKOWYCH tworzy wielka gra zręcznościowa, przezroczysta ściana do malowania i gry logiczne, a w STREFIE ZABAW NAJMŁODSZYCH oczekują kącik wyposażony w edukacyjne zabawki, klocki
w kształcie kół zębatych ze złudzeniami optycznymi, drewniane gry zręcznościowe itp.
Wystawa Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej dostępna będzie od 7 marca do końca kwietnia, w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, na poziomie +2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00, natomiast weekendy do godziny 19.00. Minimalny czas zwiedzania wynosi ok. 1-1,5 godziny.
Bilety wstępu na ekspozycję kosztują: 16 zł normalny i 14 zł ulgowy. Po okazaniu paragonu za zakupy w Galerii Katowickiej na kwotę min. 100 złotych obowiązuje 30 proc. zniżka. Przewidziano także bilety dla grup zorganizowanych wraz z obsługą animatora, który dostosuje przekaz do wieku dzieci.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.