Perła Chmielowa i Perła Koźlak nagrodzone w czeskim konkursie piw – Portal PR - 24PR
Perła Chmielowa i Perła Koźlak nagrodzone w czeskim konkursie piw

01.03.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Dwa wyróżnienia otrzymały produkty Perły – Browarów Lubelskich S.A. w 26 International Beer Festival Budweis 2016 w Czeskich Budziejowicach. Perła Chmielowa zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium. W kategorii Strong Dark Beer brązowy medal przyznano piwu Perła Koźlak.

budyiejowice 2016 (003)
– To już kolejne wyróżnienia dla piw z naszego browaru w tak prestiżowym konkursie. Cieszymy się, że Perła jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Otrzymane przez nas nagrody są dowodem na to, że nasze zaangażowanie w produkcję piwa najwyższej jakości jest doceniane zarówno przez specjalistów jak i konsumentów – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.
Międzynarodowy festiwal piwa w Czeskich Budziejowicach jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Czechach. Biorą w nim udział browary z całego świata. W tym roku w turnieju degustacyjnym udział wzięło ponad 1110 piw z 225 browarów w 30 kategoriach. Jury oceniało browary z trzech kontynentów, z krajów takich jak: Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Finlandia, Hiszpania, Norwegia, Węgry, Rosja, Polska, Ukraina, Chorwacja, USA, Japonia, Słowenia i Kazachstan.
Perła Chmielowa, sztandarowa marka lubelskiego browaru, zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium, w której startowało 57 piw. W kategorii Strong Dark Beer, gdzie brąz otrzymała Perła Koźlak, o medale walczyło 15 trunków.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.