Rusza kampania edukacyjna „Moja REGENeracja” – Portal PR - 24PR
Rusza kampania edukacyjna „Moja REGENeracja”

02.03.2016 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Szerzenie wiedzy na temat profilaktyki w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry i odpowiednich zachowań prozdrowotnych – to tylko niektóre z założeń rozpoczynającej się właśnie kampanii „Moja REGENeracja”. Celem jej organizatorów jest zmiana postaw Polaków i edukacja w zakresie dobrych nawyków pielęgnacyjnych.

Pomimo, że dobra kondycja włosów i nieskazitelna cera twarzy stanowi dla wielu ludzi jedne
z najważniejszych atrybutów urody, większość z nas nie stosuje środków prewencyjnych, które utrzymałyby te walory w dobrej formie. Świadczą o tym liczne statystyki, badania, a także duże zainteresowanie tematem w mediach i na forach poświęconych tematyce urody.
Tym czasem w wielu przypadkach odpowiednie zachowania profilaktyczne uwzględniające zbilansowaną dietę bogatą w witaminy, zmianę trybu życia na zdrowszy i stosowanie odpowiednich preparatów mogą skutecznie uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami zaniedbań.
Szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin – to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość naszej skóry i kondycję włosów. Pacjenci zapominają o trosce o samych siebie, a do dermatologa zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już zaistnieje. Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć przykrych konsekwencji. Działania prewencyjnie, w tym także okresowe specjalistyczne badania laboratoryjne często wystarczą, aby uchronić się przed problemami skóry – komentuje dr Anita Tarajkowska – Olejnik, specjalista dermatolog, ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.
W ramach kampanii przez cały rok prowadzone będą działania mające na celu edukację Polaków w zakresie dobrych nawyków pielęgnacyjnych. Organizatorzy kampanii założyli holistyczne podejście do tematu, zarówno od strony medycznej, psychologicznej jak i estetycznej, dlatego w gronie ekspertów znajdować się będą specjaliści z różnych dziedzin. Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie www.mojaregeneracja.pl

O kampanii
Kampania „Moja REGENeracja” jest ogólnopolską kampanią edukacyjną, mającą na celu szerzenie wiedzy na temat prewencji w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry i odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej. Założeniem kampanii jest kompleksowe podejście do tematu, obejmujące kwestie medyczne, psychologiczne i estetyczne.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.