Wielkie ZOO w Lublinie! – Portal PR - 24PR
Wielkie ZOO w Lublinie!

01.03.2016 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Koty, psy, króliki, konie, kozy, owce, drób i ptactwo ozdobne, lemury, małpki, papugi, kanarki, żółwie oraz wiele innych gatunków milusińskich, począwszy od zwierzaków domowych poprzez hodowlane aż do egzotycznych. To wszystko już 12-13 marca 2016 podczas Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2016 w Lublinie!

zoo16_bannery_750x200 (003)
Duch rywalizacji – zawody Obedience i wystawa buldogów francuskich
Po raz pierwszy na ZOOPARKU odbędą się Zawody Obedience! Obedience to pokaz posłuszeństwa psa, który obejmuje trzy stopnie trudności. W ramach każdej z kategorii pupil musi wykonać około dziesięciu różnych komend za które można uzyskać od dwudziestu do czterdziestu punktów. Ocenie sędziowskiej podlegają m.in.: szybkość oraz dokładność wykonywania komend, zaangażowanie psa oraz to czy wykonuje on polecenia z chęcią. Już po raz drugi w ramach ZOOPARKU odbędzie się Specjalistyczna Wystawa Buldogów Francuskich. Tym razem czworonogi będą oceniane przez znakomitego, pochodzącego z Holandii sędziego – Hildewarda Hoenderken.
Nowości – koty, pigmejskie jeże afrykańskie i szczury rodowodowe
Podczas tegorocznej edycji ZOOPARKU będzie można będzie podziwiać ponad 100 prawdziwych kocich piękności różnych ras, w tym m.in.: kota brytyjskiego. Po raz pierwszy pojawią się również pigmejskie jeże afrykańskie oraz szczury rodowodowe. Dla miłośników tych inteligentnych gryzoni przygotowaliśmy dwa wykłady: „Szczurze ABC – co powinieneś wiedzieć, nim zdecydujesz się na szczury?” oraz „Skąd wziąć szczury? Sklep – adopcja – hodowla” .
Gołębie, drób ozdobny i inwentarz gospodarski
Nieodłącznym elementem ZOOPARKU jest Wystawa Gołębi i Drobiu Ozdobnego. Na zwiedzających czeka ponad 300 rasowych gołębi (w tym także oddzielna ekspozycja gołębi wysokolotnych), drób ozdobny oraz prezentacja Albumu Gołębi Rasowych autorstwa Zdzisława Jakubanisa. Nie zabraknie również zwierząt gospodarskich. Kuce o różnorodnym umaszczeniu, owce, kozy, osły gęsi czy kaczki to tylko część naszego inwentarza.
Akwaryści znajdą coś dla siebie
Pokaz dyskowców, wężogłowów, ryb i krewetek akwariowych, zbrojników, pokaz zakładania akwarium to tylko niektóre z atrakcji strefy akwarystycznej. Wzorem lat poprzednich pokazy zostaną wzbogacone interesującymi wykładami, dotyczącymi m.in.: hodowli i rozmnażania zbrojników w akwarium domowym, zdrowia ryb akwariowych czy charakterystyki Procambarus Clarkii white – raka luizjańskiego.

Zwierzęta egzotyczne
ZOOPARK to niepowtarzalna okazja do poznania zwyczajów i specyfiki zwierzaków egzotycznych. Zwiedzający będą mogli obejrzeć surykatki, fenki, małpki-pazurkowce czy małpki sajmiri. Nie zabraknie również ptactwa egzotycznego. Alpaki, pelikany, żurawie, sowy śnieżne, różnobarwne kanarki, papugi, to tylko nieliczne z okazów, które zostaną zaprezentowane. W strefie terrarystyki pojawią się m.in.: legwany, węże, żółwie, aż 9 różnych gatunków ptaszników, w tym ptasznik czerwonokolanowy, ptasznik kędzierzawy, ptasznik olbrzymi. W ramach wystawy zostaną zaprezentowane także różne gatunki motyli, a chotnicy będą mieć niepowtarzalna okazję samodzielnego zwabienia i nakarmienia tych płochliwych owadów.
Króliki, fretki i wiele innych atrakcji

W ramach ZOOPARKU odbędzie się także wystawa królików rasowych, gdzie zaprezentowanych zostanie około 250 tych puchatych zwierzaków zarówno ras popularnych jak i rzadko spotykanych m.in. rasy belgijski olbrzym szary, olbrzym srokacz, królik nowozelandzki oraz wiele innych. Nie zbraknie również innych atrakcji: pokazów psów, roślin drapieżnych i mięsożernych. A ponadto: spotkania z hodowcami, prezentacje nowości w branży zoologicznej, konkursy dla zwiedzających, specjalna strefa zabaw dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy!
Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK
12 – 13 marca 2016 r.
Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11
Szczegółowe informacje:
www.zoopark.targi.lublin.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.