Blisko 4 300 prac literackich zgłoszonych w konkursie Piórko 2016 – Portal PR - 24PR
Blisko 4 300 prac literackich zgłoszonych w konkursie Piórko 2016

27.04.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Sukcesem zakończył się pierwszy etap drugiej edycji konkursu sieci sklepów Biedronka dla pisarzy i ilustratorów – „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Uczestnicy nadesłali w nim blisko 4 300 prac literackich. Autora zwycięskiego tekstu poznamy 6 czerwca br. Tego dnia wystartuje także drugi etap konkursu – na najlepsze ilustracje.

Pierwszy etap konkursu „Piórko 2016” zakończył się 29 marca. Do tego dnia można było zgłaszać teksty literackie skierowane do dzieci w wieku 4-10 lat. W niecałe sześć tygodni nadesłano blisko 4 300 prac.
Oceny zgłoszonych prac i wyboru najlepszej z nich dokona Kapituła Konkursu
w Kategorii „Tekst”, w której zasiadają: Renata Piątkowska i Rafał Witek – autorzy książek dla dzieci, dziennikarz Jarosław Gugała, Agnieszka Karp-Szymańska – filolog polski i współzałożycielka portalu CzasDzieci.pl, przedstawiciel Jeronimo Martins Polska oraz laureatka poprzedniej edycji konkursu w kategorii „Tekst” – Katarzyna Szestak.
Wyniki pierwszego etapu będą znane 6 czerwca. W tym dniu rozpocznie się druga część konkursu kierowana do ilustratorów. Do 6 sierpnia będzie można nadsyłać prace ilustrujące wyłoniony tekst. Zwycięzca tego etapu zostanie ogłoszony
25 sierpnia. Na obu laureatów – debiutującego pisarza i grafika – czekają atrakcyjne nagrody finansowe – po 100 tys. złotych. Dodatkowo zwycięska książka w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy trafi na półki sklepów Biedronka 28 listopada. Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem sprawuje Wydawnictwo Zielona Sowa.

Konkurs „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” to projekt sieci sklepów Biedronka, będący odpowiedzią na społeczny problem, jakim jest odchodzenie od zwyczaju czytania książek. W tym roku szczególny akcent został położony na podkreślenie roli literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. Konkurs jest także formą inspiracji i wsparcia dla autorów tworzących do szuflady. Honorowy patronat nad inicjatywą sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Szczegóły konkursu „Piórko 2016”, jego harmonogram i regulamin są dostępne
na dedykowanej stronie internetowej: www.piorko2016.biedronka.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.