PEKAES wspiera polską drużynę na Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA – Portal PR - 24PR
PEKAES wspiera polską drużynę na Światowych Finałach Odysei Umysłu w USA

23.05.2016 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

PEKAES, czołowa grupa logistyczna udzieliła wsparcia drużynie ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”, która została Laureatem I stopnia – Wicemistrzami Polski w III kategorii wiekowej w problemie 5 w Międzynarodowym Konkursie Odysei Umysłu.
Scenagrafia-transport zapewnil PEKAES (003)
PEKAES zapewnił transport scenografii na konkurs do Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu, już 24 maja, grupa młodzieży ma szansę powalczyć o mistrzostwo w Światowych Finałach Odyssey of the Mind na Iowa State University w Ames w USA.

Grupa młodzieży ze „Stowarzyszenia Iskierki” jako jedyna z województwa mazowieckiego zakwalifikowała się do Światowych Finałów Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych, w których wystąpi ponad 800 drużyn z kilkunastu krajów. W sumie w finale konkursu weźmie udział ponad 5 tysięcy osób. Szóstka zdolnych, ambitnych i bardzo zaangażowanych młodych ludzi pracowała na ten sukces przez wiele miesięcy. Wykazali się nieszablonowym myśleniem i kreatywnym podejściem, tworząc coś oryginalnego i odkrywając swój potencjał. Teraz mają szansę na przygodę swojego życia – stanąć w szranki rozgrywek finałowych Odysei Umysłu w USA.
– Uskrzydleni naszym wielkim sukcesem chcemy zaprezentować Polskę z jak najlepszej strony na tegorocznych Finałach Światowych, gdzie nasza Młodzież wystawi owoc swojej przeszło półrocznej pracy, czyli rozwiązanie problemu długoterminowego nr 5 – „Między Nami Zwierzętami”, w którym trzy mechaniczne zwierzaki podejmują i przezwyciężają rozmaite wyzwania. Młodzież włożyła w to dużo serca i zaangażowania kosztem swojego wolnego czasu. Pomimo odmiennych poglądów, osobowości i temperamentów, dzięki otwartości na pomysły i opinie innych, razem podejmowali ryzyko mając na uwadze wspólny cel. Ogromnym dla nas wsparciem wykazała się firma PEKAES, która wysłała za ocean naszą scenografię opłacając koszty z tym związane. Odyseja to wyjątkowe doświadczenie. I dla nas trenerów, i dla Dzieci i Młodzieży, którzy w tym uczestniczą. Jestem przekonana, że warto podejmować wysiłki, by kształcić przyszłych inicjatorów i pomysłodawców – mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek i rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również nietuzinkowych koncepcji.
– Odyseja Umysłu rozwija zdolności twórcze i kreatywne myślenie. Nasza firma stawia na innowację i kreatywność, dlatego też chętnie angażujemy się w inicjatywy edukacyjne, które mają na celu wspieranie rozwoju młodych talentów. Trzymamy kciuki za Iskierki – dodaje Joanna Więckowska, Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji PEKAES SA.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.