Wiola Łada-Szewczenko na czele Ecselis w Havas Media Group – Portal PR - 24PR
Wiola Łada-Szewczenko na czele Ecselis w Havas Media Group

23.05.2016 Kategoria: Kariera. Autor: admin

Wiola Łada-Szewczenko dołączyła do zespołu agencji performance marketingu Ecselis, należącej do Havas Media Group, obejmując stanowisko Head of Ecselis.

HMG_Wiola-Łada-Szewczenko_Ecselis (003)

Wiola rozpoczęła swoją karierę 13 lat temu w Grupie Pracuj S.A., a następnie zajmowała się obsługą klientów e-mail marketingowych oraz rozwojem platformy SARE (wtedy w agencji OS3, a dziś Inis Media). W 2006 dołączyła jako digital media planner do domu mediowego ACR (dziś K2 media), gdzie wspinając się po ścieżce kariery doszła do pozycji Media Planing & Client Service Directora. Do jej głównych obowiązków należało zarządzanie zespołem planerskim, obsługowym oraz buyingowym, jak również budowanie długotrwałych relacji z kluczowymi klientami agencji.
Od początku swojej drogi zawodowej była związana z działaniami efektywnościowymi. Blisko 3 lata temu została Performance Marketing Director w agencji NEXT z Grupy Starcom (obecnie SMG PM), odpowiadając wraz z zespołem za działania efektywnościowe oraz e-commerce dla klientów grupy, w szczególności rozwijanie tych narzędzi i znajdowanie możliwości łączenia w spójny produkt różnych kompetencji od marketingu w wyszukiwarkach poprzez działania affiliacyjne, reklamę displayową, programmatic, social media, mobile, po webanalitykę i webdevelopment. Po zmianach strukturalnych w SMG objęła stanowisko Business Directora i kierowała dwoma zespołami obsługującymi kompleksowo klientów agencji w zakresie usług digital & analysis. Ponadto, pracuje jako wykładowca w Colegium Civitas, ucząc przyszłych planerów budowania strategii mediowych.
– O wyborze Wioli na to stanowisko zdecydowała przede wszystkim jej dojrzałość i doświadczenie w zarządzaniu zespołem, znajomość wielu narzędzi i technologii, podejście do klientów, a także jej wizja dotycząca funkcjonowania komórki performance, która jest bardzo spójna z wizją całej grupy HMG – powiedziała Aleksandra Bujnowska, Digital Director, Havas Media Group.
Wiola w Havas Media Group obejmie stanowisko Head of Ecselis. Do jej obowiązków będzie należał rozwój struktury i budowanie wizerunku agencji Ecselis, a także jej integracja z innymi jednostkami w ramach Havas Media Group.
Ecselis – specjalistyczna agencja należąca do Havas Media Group, zajmująca się prowadzeniem działań rozliczanych za efekt (performance marketing) oraz analityką mediową, atrybucją i analityką webową. W oparciu o nowoczesne narzędzia eksperci Ecselis oferują komplementarne usługi optymalizacji procesów sprzedażowych w Internecie – zaczynając od komunikacji, poprzez media, stronę internetową, na rozwiązaniach technologicznych i zarządzaniu bazą Klientów kończąc. Agencja specjalizuje się również w tworzeniu dedykowanych rozwiązań wspierających konwersję oraz optymalizujących procesy sprzedażowe.
Havas Media Group – wiodąca na świecie grupa specjalistów w dziedzinie marketingu i komunikacji. W jej skład wchodzą niezależne agencje mediowe Havas Media i Arena Media, wspierane przez Havas Sports & Entertainment – największą na świecie sieć agencji budujących zaangażowanie marek w marketing sportowy i rozrywkowy. Zarówno Havas Media, Arena Media, jak i Havas Sports & Entertainment korzystają na co dzień z wiedzy wyspecjalizowanych jednostek rozwijanych w ramach struktury Havas Media Group: Artemis (globalna sieć zarządzania danymi), Ecselis (performance marketing), Mobext (sieci mobilne), Socialyse (media społecznościowe) i Affiperf (globalne narzędzie zakupowe Havas w obszarze RTB). Za content marketing w globalnej sieci Havas odpowiadają: Havas Sports & Entertainment, Cake (Paryż, Londyn, Nowy Jork), Havas Hospitality i Havas Productions. Od 2013 roku polskim oddziałem Havas Media Group zarządza Małgorzata Węgierek.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.