WIZZ AIR OGŁASZA MIANOWANIE NOWEGO DYREKTORA DS. OPERACJI LOTNICZYCH – Portal PR - 24PR
WIZZ AIR OGŁASZA MIANOWANIE NOWEGO DYREKTORA DS. OPERACJI LOTNICZYCH

02.07.2016 Kategoria: Kariera. Autor: admin

Wizz Air Holding plc (‘Wizz Air’), największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj mianowanie nowego dyrektora ds. operacji lotniczych oraz członka kadry zarządzającej. Stanowisko obejmuje József Ujhelyi. Nominacja ma skutek natychmiastowy. Ujhelyi będzie raportować do dyrektora operacyjnego, Diederika Pena.

Ujhelyi dołączył do Wizz Air w 2004 roku i objął stanowisko dyrektora ds. zaopatrzenia i partnerów handlowych. Przez ostatnie 12 lat pełnił różnorodne funkcje w działach handlowych firmy. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał w węgierskich liniach lotniczych Malév oraz w firmie Procter & Gamble. Posiada dyplom Wydziału Inżynierii Ruchu Lotniczego Uniwersytetu w Budapeszcie.
József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: “József pracuje w Wizz Air od samego początku istnienia linii zdobywając doświadczenie i wiedzę dotyczącą rynku lotniczego. Jego doświadczenie w zarządzaniu w branży lotniczej będzie odgrywać wiodącą rolę w kluczowych działaniach w zakresie operacji lotniczych”.
-Koniec
O WIZZ AIR
Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 70 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 420 trasach łączących 124 lokalizacje w 39 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 600 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość́ usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 20 milionów pasażerów w roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz jest zrzeszona w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2016 Value Airline of the Year przyznawany przez magazyn Air Transport World, jeden z czołowych tytułów poświęconych tematyce lotniczej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.