DLACZEGO WARTO. RENAULT O PROGRAMIE ECO-MIASTO – Portal PR - 24PR
DLACZEGO WARTO. RENAULT O PROGRAMIE ECO-MIASTO

05.01.2017 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Program ECO-MIASTO przyczynia się do promowania najlepszych praktyk w ramach zrównoważonego rozwoju i doskonale wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu naszego koncernu. Renault jest pierwszym producentem samochodów na świecie, który zobowiązał się publicznie do ograniczenia śladu węglowego,

a także jednym z pierwszych, który dokonał wielkich inwestycji na rzecz opracowania strategii sprzedaży samochodów elektrycznych, które są dostępne dla szerokiej rzeszy klientów – wyjaśnia Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Terytorium East Renault.

Renault podejmuje liczne działania w celu zmniejszenia wpływu działalności firmy na środowisko naturalne i zachowania równowagi ekologicznej: począwszy od projektu, poprzez produkcję, eksploatację, aż do recyklingu. Grupa Renault posiada gamę w 100% elektrycznych modeli (ZOE, Twizy, Kangoo Z.E.) w ramach realizacji przełomowego programu „Zero Emisji” oraz udoskonala swoje modele spalinowe, tak aby miały mniejszy wpływ na środowisko i były bardziej oszczędne dzięki nowym generacjom niskoemisyjnych silników.

Grupa Renault uruchomiła jednocześnie w sześciu zakładach produkcyjnych na terenie Francji panele słoneczne zajmujące powierzchnię 40 ha. W ten sposób firma wzmacnia swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska. Warto podkreślić, że wszystkie fabryki Renault na świecie posiadają certyfikat ISO 14001.

W ramach programu ECO-MIASTO nie tylko nagradzane są urzędy, które najlepiej realizują politykę rozwoju, ale dzięki organizacji seminariów przedstawiciele samorządów mają możliwość poznania
i przedyskutowania konkretnych projektów realizowanych w Polsce oraz we Francji.

Wszystkie miasta biorące udział w konkursie ECO-MIASTO w większym lub mniejszym stopniu inwestują w publiczny transport niskoemisyjny, m.in. Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Kraków posiadają autobusy elektryczne, z kolei Częstochowa, Poznań, Toruń pojazdy hybrydowe.

Ostrów Wielkopolski i Wrocław, czyli laureaci ECO-MIASTO 2016 w kategorii mobilność zrównoważona, także wprowadzają niskoemisyjne rozwiązania w zakresie transportu – Ostrów Wielkopolski m.in. poprzez zakup autobusów o napędzie elektrycznym do miast i pozyskiwanie energii do ich ładowania z odnawialnych źródeł, Wrocław z kolei posiada autobusy o napędzie hybrydowym, natomiast planuje zakupić dodatkowo autobusy elektryczne. Co więcej miasto zainwestowało już w 11 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i pracuje nad stworzeniem kolejnych takich punktów. Zwłaszcza że w planach ma uruchomienie wypożyczalni samochodów elektrycznych. Kolejnymi miastami, których władze planują wprowadzić takie wypożyczalnie, są Kraków i Warszawa.

Wyzwania stojące przed przemysłem motoryzacyjnym związane ze zmianą klimatu są tak duże, że tylko pełna współpraca społeczna dla idei może dać oczekiwane efekty. Program ECO-MIASTO daje taką szansę – dodaje Agata Szczech.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.