Gregory Porter gwiazdą Jazz Chilli Days – Portal PR - 24PR
Gregory Porter gwiazdą Jazz Chilli Days

26.04.2017 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Nadchodzi uczta dla melomanów i fanów muzyki jazz, soul oraz gospel. Już jesienią w Polsce wystąpi legendarny artysta jazzowy Gregory Porter! Artysta zainauguruje JAZZ CHILLI DAYS!

– nową inicjatywę radia Zet Chilli. Specjalne koncerty odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Gdyni i Warszawie.
Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty – Take Me to the Alley, ale także jego największe przeboje, które zdobyły mu światową sławę.
Laureat dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią. Jego oryginalna aparycja, która nie uszła uwadze fanów, dodatkowo podkreśla nieszablonową osobowością.
Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w epicentrum country – Bakersfield. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.
Debiutancki album Water, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.
Wydany dwa lata później krążek Be Good, także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii „Najlepszy tradycyjny występ R&B”.
Trzeci album Liquid Spirit otrzymał statuetkę Grammy za „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.
W 2017 roku Porter za album Take Me to the Alley otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.
Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października br. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie,
a 16 października w Operze Narodowej w Warszawie.
Już 27 kwietnia tuż po godzinie 19:00 antenie ZetChilli będzie można usłyszeć Gregory’ego Portera w klimatycznym Live Session.
Bilety na koncerty do nabycia już od 25 kwietnia na stronie www.eventim.pl
Facebook: www.facebook.com/gregoryportermusic/?fref=ts
WWW:
Video:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.