Play i TIDAL wspiera polskich artystów! – Portal PR - 24PR
Play i TIDAL wspiera polskich artystów!

16.04.2017 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Z tej okazji po raz drugi Play został oficjalnym Partnerem Muzycznym Fryderyków 2017!

23. Gala wręczenia statuetek odbędzie się 26 kwietnia 2017r. w Teatrze Polskim w Warszawie. Z tej okazji TIDAL przygotował specjalną playlistę złożoną z utworów artystów nominowanych do Fryderyków. „Horses” Moniki Brodki, „Pastempomat” Dawida Podsiadło czy „Królowa Łez” Agnieszki Chylińskiej to tylko namiastka muzycznej gratki, która wprowadzi nas w klimat tego muzycznego wydarzenia.
W trakcie zeszłorocznej Gali Fryderyków Play oraz dostępny w tej sieci serwis streamingowy TIDAL -zapoczątkowali akcję: „Wspieraj legalną muzykę! #playtidal”. Inicjatywa ta została świetnie przyjęta przez środowisko muzyczne. Przyłączyło się do niej wielu znanych, polskich muzyków, m.in. Dawid Podsiadło, Ewa Farna, czy Sidney Polak.
Play i TIDAL prowadzi szereg różnych działań zachęcających użytkowników do korzystania z legalnego źródła muzyki. Dzięki takim akcjom, w grudniu minionego roku liczba użytkowników TIDALa w Play przekroczyła milion. W czasach, w których piractwo medialne jest powszechnym zjawiskiem, ten ogromny wzrost liczby osób korzystających z legalnego źródła muzyki to niewątpliwie ogromny sukces.
Współpraca Play z polskimi muzykami to nie tylko akcje promocyjne i reklamy, ale także działania z polskimi DJ-ami, czy współudział w tworzeniu największego polskiego festiwalu muzycznego – Przystanek Woodstock. W trakcie 23. Gali Play i TIDAL będą kontynuować działania na rzecz legalnych źródeł muzyki. W tym roku tematem przewodnim będzie hasło: „Wspieraj polską muzykę! #playtidal”.
W tegorocznej edycji do tej prestiżowej nagrody muzycznej nominowani są m.in. Taco Hemingway, Brodka, Ania Dąbrowska, Ørganek, a także legendy polskiej sceny takie jak zespół Hey czy T.Love. Szansę otrzymania Fryderyka – określanego często jako „polskie Grammy” – mają także muzycy będący twarzami kampanii reklamowych Play: Dawid Podsiało i Agnieszka Chylińska.
Utwory tych artystów znajdziecie na playliście przygotowanej przez TIDAL specjalnie na tę okazję. To muzyczny przedsmak tego, co czeka nas 26 kwietnia 2017r.
Playlista:

Im więcej osób słucha muzyki korzystając z serwisu streamingowego TIDAL, tym szerszą grupę potencjalnych odbiorców mają polscy twórcy. Jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ rodzimym muzykom ciężko jest konkurować z budżetami promocyjnymi międzynarodowych gwiazd. Codziennie w Polsce powstaje nowa, wartościowa muzyka. Dzięki Play i TIDAL twórczość ta ma szansę na dotarcie do ogromnego audytorium. Być może słuchając tego serwisu streamingowego w Play odkryjesz „przyszłego” laureata Fryderyków.

Nagrody Fryderyk 2017
Nagrody Akademii Fonograficznej to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce. Gala wręczenia uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju. Fryderyki przyznawane są przez osoby związane z polskim środowiskiem muzycznym – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy – zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Nagrodę otrzymać można w dwudziestu kategoriach w trzech sekcjach: muzyka poważna, jazzowa i rozrywkowa. Po raz drugi Oficjalnym Partnerem Muzycznym nagród jest serwis streamingowy TIDAL w sieci Play. Transmisja z 23. Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej odbędzie się o godz. 22:20 w Programie 2 Telewizji Polskiej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.