Radio Plus wsparło Dom Samotnej Matki w Łodzi – Portal PR - 24PR
Radio Plus wsparło Dom Samotnej Matki w Łodzi

08.01.2018 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Redakcja Radia Plus przeznaczyła część nagrody TOTUS TUUS w wysokości 20 tys. złotych na rzecz Domu Samotnej Matki imienia Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Radio Plus otrzymało nagrodę TOTUS TUUS za rok 2017 w kategorii TOTUS Medialny im. bpa Jana Chrapka „za przybliżanie nauczania świętego Jana Pawła II, w tym za audycję ‘Nocne Światła’ Pawła Krzemińskiego”. Wyróżnienie składa się ze statuetki anioła autorstwa Wincentego Kućmy oraz nagrody pieniężnej. Redakcja przekazała 20 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki imienia Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. W domu schronienie znajdują matki z małymi dziećmi oraz kobiety w ciąży.

Nagrody TOTUS TUUS przyznawane są od 2000 roku przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednym z pomysłodawców nagrody był biskup radomski Jan Chrapek, który zginął tragicznie w październiku 2001 roku. Od trzeciej edycji nagrody, dla upamiętnienia zasług biskupa Jana Chrapka w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach, przyznawany jest TOTUS Medialny. Pozostałe kategorie Nagród TOTUS TUUS to: Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, Promocja godności człowieka oraz Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.