Autostrada do Szkoły z impetem powraca do szkół – Portal PR - 24PR
Autostrada do Szkoły z impetem powraca do szkół

23.02.2018 Kategoria: EVENT. Autor: admin


Wirtualna rzeczywistość, gogle VR i interaktywny stół iTable – to nie targi nowych technologii, a narzędzia wykorzystywane przez Autostradę Wielkopolską SA

do edukacji dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Skąd pomysł by w działaniach CSR wykorzystać technologię virtual reality?
Według badania Greenlight VR aż 91% osób, które nie miało wcześniej do czynienia z technologią VR, po zapoznaniu się z informacjami na jej temat ma pozytywne odczucia w stosunku do niej. Aż 63,9% respondentów opowiedziało się za wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do edukacji. Dzieci przyswajają potrzebna wiedzą w sposób niemalże niezauważalny dla nich, uczestnicząc w dobrej zabawie.
Na fali tego zainteresowania powstał program AUTOSTRADA DO SZKOŁY, który od kwietnia 2017 roku jest prowadzony w województwach wielkopolskim i lubuskim. Dzięki specjalnej aplikacji i goglom VR dzieci przenoszą się na wirtualną ulicę. Tam prowadzone są przez głos ambasadora programu, Jarosława Boberka i rozwiązują zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
– To świetny pomysł, by edukować najmłodszych poprzez wprowadzanie ich w wirtualny świat, który jest dla nich niezwykle ciekawy. Dzieci bardzo entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach, z których jestem przekonana, wyniosą sporą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze – mówi Kamila Kaseja, dyrektor Szkoły Podstawowej w Buku.

Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY lekcje z wykorzystaniem VR przez 3 lata zorganizowane zostaną w sumie w niemal 200 szkołach podstawowych. W 2018 roku planowany jest rozwój platformy i wzbogacenie jej o elementy grywalizacyjne dla szkół, które mogą zgłaszać się do udziału w akcji poprzez stronę internetową www.autostradadoszkoły.pl.
Inwestycje infrastrukturalne realizuje spółka STRABAG. Program wspierają w roli partnerów Kulczyk Foundation i Autostrada Eksploatacja SA. Patronami honorowymi programu są Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.