WP Pilot aplikacją roku – Portal PR - 24PR
WP Pilot aplikacją roku

05.02.2018 Kategoria: Konkursy. Autor: admin


Podczas Gali Mobility Trends Wirtualna Polska otrzymała statuetkę „Złoty Bell” za aplikację platformy WP Pilot. O nagrodzie w kategorii „Najlepsza aplikacja B2C roku 2017” zdecydowali konsumenci.

WP Pilot to platforma do odbioru telewizji online. Oferuje łącznie ponad 80 kanałów telewizyjnych w pakietach bezpłatnych i premium. Usługa dostępna jest poprzez stronę internetową, aplikacje w systemach Android i iOS, a także przez Chromecast i w telewizorach z usługą Android TV.

Wzrost popularności wideo w urządzeniach mobilnych jest powszechnie znany, a sama telewizja wciąż ma ogromną moc przyciągania. Do tej pory brakowało wygodnego sposobu oglądania telewizji na telefonie. Dlatego w WP Pilot staramy się przetransformować to XX-wieczne medium, jakim jest telewizja na mobilne standardy XXI wieku. Jest to duża zmiana na rynku zarówno TV, jak i mobilnym w Polsce – mówi Paulina Górska, dyrektor platformy WP Pilot.

W 2017 roku aplikacja przeszła duże zmiany – została napisana na nowo z myślą o wygodzie obsługi i zapewnieniu jak najlepszej jakości kanałów TV. Nowy WP Pilot proponuje również użytkownikom Program TV oraz tryb gościa pozwalający zapoznać się z funkcjonowaniem przed rejestracją. Aby oglądać kanały telewizyjne za pomocą serwisu nie potrzeba zawierać umowy, do których zobowiązują klasyczne kablówki. W 2017 roku WP Pilot był pobrany przez ponad 700 tys. osób. W drodze po tytuł najlepszej aplikacji B2C pokonał m.in. Netflixa.

Na Gali Mobility Trends co roku podsumowywane są trendy na rynku nowych technologii w Polsce. Konsumenci wybierali najlepsze produkty i usługi spośród 340 rozwiązań w 18 kategoriach. Zwycięzcy otrzymali statuetki „Złoty Bell” przyznawane na cześć Alexandra Grahama Bella – wynalazcy telefonu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.