MURATOR z nowym serwisem Murator.pl – Portal PR - 24PR
MURATOR z nowym serwisem Murator.pl

12.03.2018 Kategoria: EVENT. Autor: admin


MURATOR uruchomił nową stronę internetową Murator.pl, która stanowi połączenie popularnego, otwartego serwisu budowlanego dla szerokiego grona odbiorców

z płatną platformą treści Premium. Uruchomienie serwisu pod nazwą Muratora odzwierciedla kierunek rozwoju marki w stronę synergii tworzenia i dystrybucji treści w druku i Internecie.
Wprowadzenie witryny Murator.pl oraz ujednolicenie nazwy i logotypu stanowią kontynuację działań związanych z reorganizacją segmentu Budowa w Grupie ZPR Media. W styczniu br. redakcje prasowe i internetowe Muratora zostały skonsolidowane, a ich szefem został Piotr Laskowski. Kolejnym etapem rozwoju w kierunku nowych mediów będzie wprowadzenie Multimedialnych Numerów Specjalnych „Muratora”, przygotowywanych w oparciu o Murator.pl i skierowanych do odbiorców, którzy poszukują w Internecie fachowych i kompleksowych poradników tematycznych. Pierwszy Multimedialny Numer Specjalny „Urządzamy ogród” ukaże się już 21 marca.
– Zmiana symbolizuje integrację naszych redakcyjnych działań, ale także nową jakość serwisu internetowego Murator.pl. Serwis zyskał nowy wygląd, stał się bardziej przejrzysty i lepiej prowadzi do treści, którą jest zainteresowany użytkownik. Także tej Premium, dostępnej dla prenumeratorów cyfrowego wydania „Muratora” – mówi Piotr Laskowski, redaktor naczelny miesięcznika „Murator” i Murator.pl.
Murator.pl uruchomiony został w makiecie nawiązującej do layoutu miesięcznika „Murator”. Serwis jest nowoczesny, bardziej intuicyjny, z nową architekturą informacji. Działy cieszące się największą popularnością wśród użytkowników zostały wyraźnie wyodrębnione. Szatę graficzną strony zoptymalizowano pod kątem user experience, co zapewnia czytelność i funkcjonalność dostosowaną do oczekiwań odbiorców. Zadbano o łatwość korzystania z serwisu na urządzeniach mobilnych.
– Marka Murator od 35 lat jest synonimem rzetelności i fachowości. Priorytetem redakcji jest tworzenie materiałów o najwyższej jakości merytorycznej. Serwis Murator.pl od chwili startu jest największym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy budowlanej w Internecie – podkreśla Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym w Grupie ZPR Media.
Pod względem technologicznym i informatycznym Murator.pl został zbudowany od podstaw przez Dział Internetowy Grupy ZPR Media. Nowy serwis oparty jest na autorskiej platformie wydawniczej, która łączy najlepsze cechy modularnej konstrukcji z możliwością ciągłej rozbudowy i aktualizacji. Strona jest szybsza i bardziej wydajna, a także łączy funkcjonalności działające do tej pory w różnych projektach. W oddzielnej domenie dostępna była dotąd cyfrowa wersja miesięcznika „Murator”, zawierająca rozbudowane treści merytoryczne z „Muratora” oraz kilkuletnie archiwum. Murator.pl integruje funkcjonalności obydwu projektów.
…………………………………………………………………………………………………………………………………..
Murator.pl to poradnikowy serwis internetowy o tematyce budowlanej. Strona internetowa „Muratora” (www.muratordom.pl) powstała w 2001 roku. W styczniu 2018 odwiedziło ją 2 340 847 internautów (RU) i odnotowała ponad 11 mln odsłon. Źródło: Gemius/PBI, 01.2018

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.